Jak wygląda dostawa dziczyzny, jeśli kupujemy ją online?

Jak wygląda dostawa dziczyzny, jeśli kupujemy ją online?

Czy można kupić dziczyznę przez internet? Jak wygląda dostawa mięsa przez firmę kurierską? Omawiamy kwestie bezpieczeństwa mięsa z dziczyzny podczas transportu do odbiorcy i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Gdzie można kupić dziczyznę? To pytanie zadaje sobie każdy, kto choć raz miał kulinarną przyjemność jej skosztować. Oprócz małych sklepów specjalistycznych, w których jest sprzedawana, wiele osób szuka możliwości kupienia dziczyzny także przez internet. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie mięsem zwierząt polnych i leśnych coraz więcej e-sklepów wprowadza je do swojej oferty. 

Przeczytaj także: Dziczyzna. Co powinieneś o niej wiedzieć?

Jak przewozić żywność firmą kurierską?

Pierwszym problemem pojawiającym się w momencie sprzedaży nie tylko mięsa, ale ogólnie jedzenia przez internet jest kwestia bezpieczeństwa żywności podczas transportu furgonetką kurierską. Choć przewoźnicy starają się robić wszystko, aby transport paczki od nadawcy do odbiorcy trwał możliwie jak najkrócej, nadal cały proces dostawy przesyłki trwa 1-2 dni. W tym czasie paczka jest poddawana zarówno wstrząsom, jak i wahaniom temperatury – inna panuje na magazynie, a inna w furgonetce kuriera. Z tego powodu żywność znajduje się na liście towarów zakazanych w transporcie u wielu firm kurierskich. 

Przeczytaj także: Właściwości odżywcze dziczyzny – kto może, a kto nie powinien jej jeść?

Ale przewóz żywności firmą kurierską to nie tylko kwestia temperatury. Zwłaszcza w temacie dziczyzny pojawia się problem terminowości transportu. Wyroby z dziczyzny, które pochodzą z pewnego źródła (na przykład z naturalniezlasu.pl), w trosce o zdrowie konsumentów zawierają znikomą ilość substancji konserwujących. Dlatego w przypadku zagubienia paczki lub dłuższego czasu transportu niż planowany mogą stracić swoją świeżość. 

Na szczęście wiodący przewoźnicy w kraju zdają sobie sprawę z rosnącego zapotrzebowania na usługi transportu żywności i wprowadzili dedykowane mu usługi, na przykład DPD Food lub InPost Lodówkomaty. Korzystając z tych usług e-sprzedawcy mają pewność, że transportowana żywność pozostaje w monitorowanym łańcuchu chłodniczym i jest właściwie przechowywana. A kupujący szybko i świeżo otrzymują swoje zamówienie. 

Czy kupowanie dziczyzny przez internet jest bezpieczne?

Tak, jeśli sprzedawca internetowy zapewnia właściwy dla niej transport i wie, jak ważna dla żywności jest szybka dostawa. Dlatego jeśli zdecydujesz się kupić wyroby wędliniarskie z dziczyzny przez internet, upewnij się, że dotrą one do Ciebie najszybciej jak to możliwe. Przetwory z dziczyzny, jeśli pochodzą z dobrego źródła, zawierają znikomą ilość chemii i substancji przedłużających świeżość. Dzięki temu są najzdrowszym wyborem dla wszystkich smakoszy mięsa, ale mają krótszy termin ważności niż większość wyrobów z mięsa rzeźnego. 

Przeczytaj także: Dziczyzna i odchudzanie. Dlaczego warto włączyć dziczyznę do diety?

Jak zapakować wędlinę do wysyłki kurierem?

Wyroby wędliniarskie z dziczyzny przed wysyłką kurierem należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nie zepsuły się podczas drogi do odbiorcy. Sprzedawcy dziczyzny chętnie korzystają więc z hermetycznego pakowania mięsa. Dzięki temu jest ono nie tylko zabezpieczone, ale otrzymuje także ochronę przed wilgocią oraz nie przejdzie innymi zapachami z otoczenia. Właśnie tak są pakowane produkty z Naturalnie z Lasu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dotrą do Ciebie nie tylko szybko, ale i bezpiecznie.

Podsumowanie

Jeśli chcesz kupić wyroby wędliniarskie przez internet upewnij się, że e-sklep zdaje sobie sprawę z bezpieczeństwa żywności podczas wysyłki kurierem. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że Twoje zakupy były transportowane we właściwy sposób i są zdatne do jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *